podnikanie BizFórum
Prihlásenie|Registrácia
Domov / Financie
Miestne obchody a služby
Ako dlho trvá prevod peňazí na účet cez internet banking ?
pridať
_
Dobrý deň,

vedel by mi prosím niekto povedať za koľko dní bude uskutočnená platba pri prevode peňazí z jedného bankového účtu na druhý ? Resp. najviac ako dlho trvá prijatie peňazí pri platbe cez online banking ?
Ďakujem za odpoveď.

Nataly15.02.2015 11:24
_
_
Ahoj,

pokiaľ sa jedná o platobný styk v rámci tuzemska alebo EÚ, mal by prevod peňazí trvať najviac 2 pracovné dni odo dňa, v ktorom bol platobný príkaz zadaný. Ak je príkaz na platbu realizovaný v pracovných dňoch do 12:00, banka obvykle uskutoční prevod ešte v daný deň a príjemca bude mať peniaze na účte počas nasledujúceho pracovného dňa.

Ak je príkaz na platbu zadaný po 12:00, banka realizuje prevod až v nasledujúci deň a príjemca bude mať peniaze na účte počas 2 pracovného dňa od momentu, keď došlo k zadaniu príkazu na platbu. Napr. v prípade, že bol platobný príkaz zadaný o 15:00 v pondelok, príjemca obdrží peniaze v stredu, za predpokladu, že v danom týždni sú prvé 3 dni pracovné.

Uvedené termíny sa vzťahujú na medzibankový prevod peňazí. Platby v rámci jednej banky trvajú obvykle kratšie, t.j. len niekoľko hodín, príp. minút. Maximálna doba trvania prevodu 2 dni pri medzibankovej platbe je stanovená pravidlami SEPA, ktorým podliehajú banky v EÚ a teda aj slovenské banky.
Tim BA19.02.2015 14:42
_
Zdieľať
Súvisiace témy
Ako sa účtuje v podvojnom účtovníctve ?
Ako dlho a koľko platí zamestnávateľ PN ?
Musí živnostník podať daňové priznanie cez internet ?
Musí mať živnostník podnikateľský účet ?
Ako sa vypočíta čistá mzda zamestnanca z hrubej mzdy ?
2018 Diskusia o podnikaní|

Ako dlho trvá prevod peňazí na účet cez internet banking ?

|Podmienky používania|Kontakt