podnikanie BizFórum
Prihlásenie|Registrácia
Domov / Financie
Miestne obchody a služby
Banková a nebanková pôžička - výhody, nevýhody
pridať
_
Dobrý deň,

vedel by mi prosím Vás niekto popísať rozdiely medzi úverom, získaným z bankovej a nebankovej inštitúcie ? Mám na mysli najmä výhody, resp. nevýhody bankových a nebankových úverových produktov.

Ďakujem za prípadnú odpoveď.
Peter T.15.04.2013 11:23
_
_
Ahoj,

Banková pôžička - výhodou je obvykle nižší úrok ako v prípade nebankovej pôžičky, nevýhodou sú často prísnejšie kritériá pre získanie požadovaných finančných prostriedkov, resp. získanie úveru je obtiažnejšie.

Nebanková pôžička - dá sa povedať, že je opakom bankovej pôžičky, t.j. kritériá pre získanie úveru sú menej prísne, no úroková sadzba za pôžičku je vyššia, nakoľko nebankový subjekt podstupuje väčšie riziko tým, že má voľnejšie nastavené podmienky, ktoré musí záujemca spĺňať pre získanie úveru.
Timea07.07.2013 16:25
_
Vo všeobecnosti sa odporúča pokúsiť sa získať pôžičku v prvom rade z banky. "Bankové domy" sú z úverového hľadiska stabilnejšie, majú svoju pozíciu, t.j. meno na trhu a preto si nemôžu dovoliť napr. zakomponovať rôzne špekulatívne podmienky do zmluvy atď.

Samozrejme neznamená to, že všetky nebankové subjekty sú tým pádom nedôveryhodné. V prípade nebankovej pôžičky je dobré prihliadať na dĺžku pôsobnosti subjektu na trhu, na počet klientov a na referencie o danej spoločnosti (aj keď tie nemusia byť úplne objektívne).
Lucia I.17.07.2013 14:29
_
Zdieľať
Súvisiace témy
Zamestnanec vo vlastnej s.r.o. - výhody a nevýhody
Výhody a nevýhody S.r.o. oproti živnosti
Tichý spoločník v s.r.o. - výhody a nevýhody
Neplatca a Platca DPH - výhody, nevýhody
Offshore spoločnosť - výhody
2019 Diskusia o podnikaní|

Banková a nebanková pôžička - výhody, nevýhody

|Podmienky používania|Kontakt