podnikanie BizFórum
Prihlásenie|Registrácia
Domov / Financie
Miestne obchody a služby
Bežný bankový účet a podnikanie
pridať
_
Ahojte,

chcela by som sa spýtať, či je možné využívať súkromný bežný bankový účet na podnikateľské účely, resp. ako podnikateľský účet. Pochopiteľne s cieľom usporenia poplatkov za vedenie účtu a realizované transakcie :). Máte s tým prosím niekto skúsenosti ?

Ďakujem za odpoveď.
Eva15.12.2013 11:57
_
_
Ahoj,

v teoretickej rovine je možné bežný, t.j. nepodnikateľský účet využívať pri podnikaní. Nepodnikateľský a podnikateľský účet sa od seba svojou hlavnou funkciou neodlišujú. Reálne je to však komplikovanejšie a to z dôvodu, že banky obvykle nepovoľujú využívanie bežných účtov na podnikateľské účely.

Príkladom je napr. Zuno banka, ktorá má v podmienkách využívania služieb uvedené, že majiteľ účtu nie je oprávnený využívať účet v rámci podnikateľských aktivít. K dispozícii sú však aj bezplatné podnikateľské účty, napr. v mBank alebo Fio banke. mBank ponúka k účtu zdarma aj platobnú kartu, zatiaľ čo v prípade Fio banky je potrebné si platobnú kartu zakúpiť.

V mBank je podnikateľský účet určený len pre živnostníkov. Nevýhodou uvádzaných bezplatných podnikateľských účtov však môže byť pomerne nízky počet pobočiek bánk a aj bankomatov. Celková výhodnosť daných účtov sa tak odvíja od konkrétnych potrieb podnikateľa.
Tim BA23.11.2014 11:46
_
Zdieľať
Súvisiace témy
Založenie s.r.o. bez minimálneho vkladu 5000 Eur na účet
Musí mať živnostník podnikateľský účet ?
Súkromný a bankový šek
Úver pre podnikanie - firmu ako fyzická osoba ?
Syntetický a analytický účet, podvojné účtovníctvo - rozdiel
2019 Diskusia o podnikaní|

Bežný bankový účet a podnikanie

|Podmienky používania|Kontakt