podnikanie BizFórum
Prihlásenie|Registrácia
Domov / Dane a odvody
Do kedy je potrebné zaplatiť daň z príjmu ?
pridať
_
Dobrý deň,
Chcela by som sa spýtať do kedy je potrebné zaplatiť daň z príjmu. Považuje sa za deň zaplatenia dane deň, v ktorý bol zadaný platobný príkaz na úhradu alebo deň, v ktorý je čiastka pripísaná na účet štátnej pokladnice ? Ďakujem.


Nikola31.03.2019 10:29
_
_
Ahoj,

Zaplatiť daň z príjmov je potrebné v lehote na podanie daňového priznania.

Podľa zákona 563/2009 o správe daní, § 55, ods. 12, sa za deň platby považuje pri bezhotovostných prevodoch z účtu deň, keď bola platba odpísaná z účtu daňového subjektu alebo inej osoby, ktorá platbu vykonala. V tomto prípade je potrebné poukázať na rozdiel medzi pojmami zadanie platobného príkazu a odpísanie platby z účtu. Zadaním platobného príkazu nemusí byť platba odpísaná z účtu v rovnaký deň.

Tim BA31.03.2019 17:03
_
Zdieľať
Súvisiace témy
Kedy má zamestnanec nárok na 2 stravné lístky ?
Čo je potrebné pre založenie/vytvorenie web stránky ?
Kedy sa podáva kontrolný výkaz a súhrnný výkaz DPH ?
Dokedy zaplatiť odvody za zamestnanca a zamestnávateľa ?
Podáva sa nulové daňové priznanie - bez príjmu ?
2019 Diskusia o podnikaní|

Do kedy je potrebné zaplatiť daň z príjmu ?

|Podmienky používania|Kontakt
Používaním tohto webu súhlasíte s používaním cookies pre poskytovanie a zlepšovanie služieb, analýzu a prispôsobenie reklám.OK