podnikanie BizFórum
Prihlásenie|Registrácia
Domov / Účtovníctvo
For Better Price - discounts, clearances, promo codes
Paušálne výdavky - musí živnostník viesť účtovníctvo ?
pridať
_
Ahojte,
Chcela by som sa spýtať, či živnostník, ktorý si chce uplatniť paušálne výdavky v rámci daňového priznania, má povinnosť viesť účtovníctvo.


Agáta17.01.2020 10:27
_
Ahoj,

Živnostník nemusí v prípade uplatňovania paušálnych výdavkov viesť účtovníctvo. Má však povinnosť viesť daňovú evidenciu v rozsahu, stanovenom zákonom 595/2003 o dani z príjmov, § 6, ods. 11 písm. a) a d). Pri uplatňovaní paušálnych výdavkov je živnostník povinný viesť daňovú evidenciu o:

- Príjmoch v časovom slede a v členení, ktoré je potrebné na zistenie základu dane (resp. čiastkového základu dane) vrátane prijatých dokladov, spĺňajúcich náležitosti účtovných dokladov
- Zásobách a o pohľadávkach

Tim BA17.03.2020 12:31
_
Zdieľať
Súvisiace témy
Nezaplatená faktúra a podvojné účtovníctvo, ako postupovať ?
Jednoduché účtovníctvo - aké pomocné knihy sa používajú ?
Nezdaniteľná časť základu dane za rok 2019 - živnostník
Ako si môže živnostník uplatniť paušálne výdavky ?
Kto môže / musí používať virtuálnu registračnú pokladnicu ?
2022 Diskusia o podnikaní|

Paušálne výdavky - musí živnostník viesť účtovníctvo ?

|Podmienky používania|Kontakt
diskusné fórum o podnikaníBizFórum
Vážime si vaše súkromie
Pre poskytovanie a zlepšovanie služieb, analýzu návštevnosti a prispôsobenie reklám využívame súbory cookies. Svoj súhlas na využívanie cookies pre uvedené účely udelíte kliknutím na "Súhlasím". Nastavenia využívania cookies môžete kedykoľvek zmeniť.