podnikanie BizFórum
Prihlásenie|Registrácia
Domov / Dane a odvody
Podáva sa nulové daňové priznanie - bez príjmu ?
pridať
_
Dobrý deň, chcem sa spýtať či podnikateľ má povinnosť podať daňové priznanie aj keď v príslušnom zdaňovacom období nemal príjmy a výdavky. Ak má túto povinnosť, podáva sa "nulové" daňové priznanie rovnakým spôsobom ako "nenulové" DP ?


Mila19.08.2018 10:53
_
_
Ahoj,

Povinnosť podávať daňové priznanie sa odvíja od samotného typu DP. Odlišné podmienky sa vzťahujú na daňové priznanie k dani z príjmov FO, daňové priznanie k dani z príjmov PO, daňové priznanie k DPH atď. Podávanie daňového priznania ovplyvňujú aj iné faktory ako napr. registrácia podnikateľského subjektu pre DPH podľa § 4, § 7 alebo § 7a.

Daňové priznanie k dani z príjmov FO - podáva fyzická osoba, resp. živnostník v súlade s § 32 zákona o dani z príjmov. Daňové priznanie je potrebné podať napr. ak zdaniteľné príjmy živnostníka presiahnu zákonom stanovenú hodnotu alebo aj pri dosiahnutí daňovej straty. V prípade nulového daňového priznania sa odporúča jeho podanie.

Daňové priznanie k dani z príjmov PO - podáva právnická osoba, napr. s.r.o. v súlade s § 41 zákona o dani z príjmov. V prípade právnických osôb sú podmienky pre podávanie daňového priznania o niečo prísnejšie ako pri fyzických osobách. Spoločnosť s ručením obmedzeným má povinnosť podať aj tzv. nulové daňové priznanie.

Daňové priznanie k DPH - podnik, ktorý je registrovaný pre daň z pridanej hodnoty podľa § 4 podáva aj nulové daňové priznanie. Na druhej strane podnikateľský subjekt, ktorý je registrovaný pre DPH podľa § 7 alebo § 7a a nevznikla mu daňová povinnosť, nulové daňové priznanie nepodáva.

Nulové daňové priznanie sa štandardne podáva rovnakým spôsobom, akým sa podávajú daňové priznania vo všeobecnosti.

Tim BA25.08.2018 17:38
_
Zdieľať
Súvisiace témy
Zníženie sadzby dane z príjmu na 15% - živnostníci a firmy
Do kedy je potrebné zaplatiť daň z príjmu ?
Založenie s.r.o. bez minimálneho vkladu 5000 Eur na účet
Kedy sa podáva kontrolný výkaz a súhrnný výkaz DPH ?
Musí živnostník podať daňové priznanie cez internet ?
2020 Diskusia o podnikaní|

Podáva sa nulové daňové priznanie - bez príjmu ?

|Podmienky používania|Kontakt
Používaním tohto webu súhlasíte s používaním cookies pre poskytovanie a zlepšovanie služieb, analýzu a prispôsobenie reklám.OK