podnikanie BizFórum
Prihlásenie|Registrácia
Domov / Internetové podnikanie
Ako dlho trvá registrácia internetovej domény ?
pridať
_
Dobrý deň,
vedel by mi prosím niekto povedať ako dlho približne trvá zakúpenie, resp. zaregistrovanie internetového doménového názvu. Ďakujem.


Nataly11.05.2015 11:07
_
_
Ahoj,

čas potrebný pre zaregistrovanie domény závisí aj od konkrétnych situácií. Pokiaľ pri .sk doméne nedisponuješ identifikátorom SK-NIC a chceš vystupovať ako oficiálny vlastník domény, bude potrebné požiadať o pridelenie SK-NIC identifikátora, na základe príslušného formulára, ktorý je dostupný na stránke www.sk-nic.sk

Ak máš pridelený identifikátor, príp. sa rozhodneš o využitie iného ako svojho identifikátora, trvá registrácia domény niekoľko minút v prípade, že nie je podmienená platbou vopred.

Pri doméne .com to býva zložitejšie, nakoľko registrátori domén požadujú uhradenie poplatku za doménu ešte pred jej zaregistrovaním. V prípade .com domény sa vyžaduje aj online potvrdenie určitých formulárov. Trvanie procesu registrácie .com domény však možno vyjadriť podobne ako pri .sk doméne v minútach.
Adrián L.27.12.2016 14:50
_
Zdieľať
Súvisiace témy
Ako si môže živnostník uplatniť paušálne výdavky ?
Ako dlho trvá registrácia firmy na daňovom úrade pre DPH ?
Ako nastaviť kľúčové slová v PPC kampani Google Ads ?
Aký význam má SSL certifikát - ako získať certifikát zadarmo ?
Ako prihlásiť zamestnanca do zdravotnej a sociálnej poisťovne ?
2019 Diskusia o podnikaní|

Ako dlho trvá registrácia internetovej domény ?

|Podmienky používania|Kontakt
Používaním tohto webu súhlasíte s používaním cookies pre poskytovanie a zlepšovanie služieb, analýzu a prispôsobenie reklám.OK