podnikanie BizFórum
Prihlásenie|Registrácia
Domov / Živnosť
For Better Price - discounts, clearances, promo codes
Ako si môže živnostník uplatniť paušálne výdavky ?
pridať
_
Dobrý deň,

Chcela by som sa spýtať ako si živnostník môže uplatniť paušálne výdavky pri podnikaní. Aké doklady a dokumenty je potrebné uchovávať pre daňové účely ? Je potrebné pri uplatňovaní paušálnych výdavkov viesť účtovníctvo ?

Bianka15.09.2019 11:57
_
Ahoj,

Využitie paušálnych výdavkov sa nazýva aj ako uplatnenie výdavkov percentom z príjmov. V prípade uplatňovania paušálnych výdavkov živnostník nemusí viesť jednoduché alebo podvojné účtovníctvo, no je povinný viesť daňovú evidenciu v rozsahu, stanovenom zákonom 595/2003 o dani z príjmov, § 6, ods. 11 písm. a) a d).

Živnostník je pri uplatňovaní paušálnych výdavkov povinný viesť daňovú evidenciu o:
- Príjmoch v časovom slede v členení, ktoré je potrebné na zistenie základu dane (čiastkového základu dane) vrátane prijatých dokladov, spĺňajúcich náležitosti účtovných dokladov.
- Zásobách a o pohľadávkach.

Adrián L.31.10.2019 17:45
_
Zdieľať
Súvisiace témy
Zaokrúhľovanie na najbližších 5 centov - ako zaokrúliť ?
Vybavenie pasu do 30 dní - ako dlho reálne trvá vydanie ?
Ako zistiť index daňovej spoľahlivosti firmy / živnostníka ?
Ako a do kedy požiadať o odklad platenia / splácanie dane ?
Nezaplatená faktúra a podvojné účtovníctvo, ako postupovať ?
2022 Diskusia o podnikaní|

Ako si môže živnostník uplatniť paušálne výdavky ?

|Podmienky používania|Kontakt
diskusné fórum o podnikaníBizFórum
Vážime si vaše súkromie
Pre poskytovanie a zlepšovanie služieb, analýzu návštevnosti a prispôsobenie reklám využívame súbory cookies. Svoj súhlas na využívanie cookies pre uvedené účely udelíte kliknutím na "Súhlasím". Nastavenia využívania cookies môžete kedykoľvek zmeniť.