podnikanie BizFórum
Prihlásenie|Registrácia
Domov / Internetové podnikanie
Miestne obchody a služby
Aký význam má SSL certifikát - ako získať certifikát zadarmo ?
pridať
_
Ahojte, chcela by som sa spýtať aký význam má SSL certifikát a či je nevyhnutné ho využívať v prípade firemnej webovej stránky. Chcela by som sa spýtať aj ako získať SSL certifikát zadarmo a aký je rozdiel medzi bezplatnými a spoplatnenými SSL certifikátmi.

Ďakujem za odpoveď.
Karin14.03.2019 10:18
_
_
Ahoj,

Na základe SSL certifikátu dochádza k šifrovaniu dát, resp. spojenia medzi serverom a návštevníkom web stránky. Po zadaní www adresy webovej stránky do prehliadača, sa vytvorí tzv. šifrované spojenie, angl. secured connection. URL adresa domény s SSL certifikátom sa začína s https:// namiesto http://.

Využívanie SSL certifikátu nie je vo všeobecnosti nevyhnutné, no rozhodne sa odporúča v prípade web stránok, ktoré spracuvávajú citlivé údaje - napr. internetové obchody. V aktuálnej ponuke SSL certifikátov je aj bezplatný certifikát Let\'s Encrypt. Požiadať o inštaláciu Let\'s Encrypt certifikátu je obvykle možné kliknutím na odkaz v administratívnom rozhraní správcu domény a webhostingu.

Rozdiel medzi bezplatnými a spoplatnenými SSL certifikátmi je vo viacerých oblastiach ako napr. proces overovania totožnosti, platnosť certifikátu, záruka za prelomenie certifikátu, podpora subdomén atď. Bezplatné certifikáty poskytujú relatívne vysokú úroveň zabezpečenia spojenia. Z hľadiska bezpečnosti je lepšie ak webová stránka využíva bezplatný SSL certifikát ako žiadny.

Tobias28.03.2019 17:31
_
Zdieľať
Súvisiace témy
Čo je vlastná zmenka a cudzia zmenka - aký je rozdiel ?
Ako prihlásiť zamestnanca do zdravotnej a sociálnej poisťovne ?
Jednoduché účtovníctvo - účtovný software zadarmo
Ako sa vypočíta čistá mzda zamestnanca z hrubej mzdy ?
Ako sa účtuje v podvojnom účtovníctve ?
2019 Diskusia o podnikaní|

Aký význam má SSL certifikát - ako získať certifikát zadarmo ?

|Podmienky používania|Kontakt