podnikanie BizFórum
Prihlásenie|Registrácia
Domov / Propagácia
Miestne obchody a služby
Čo je potrebné pre založenie/vytvorenie web stránky ?
pridať
_
Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, akým spôsobom je možné založiť, resp. vytvoriť vlastnú webovú stránku. Čo všetko je potrebné pre založenie web stránky ? Kto môže založiť webovú stránku ? Koľko stojí prevádzka web stránky ? Ako dlho tvrá jej vytvorenie ?
Nina15.04.2018 11:57
_
_
Ahoj, pre prevádzkovanie web stránky na vlastnej www adrese sú vo všeobecnosti potrebné:

1. Internetová doména - www adresa, ktorá sa kupuje na dobu určitú. Ak požadovaný doménový názov nie je zaregistrovaný, je možné si ho zakúpiť priamo alebo sprostredkovane od registrátora domén. K dispozícii je aj možnosť kúpy už registrovanej domény od jej vlastníka. Cena internetovej domény sa odvíja od zvolenej TLD (prípony), .sk, .com atď. Ročný poplatok za voľnú, t.j. nezaregistrovanú .sk doménu je cca. 10 až 15 Eur.

2. Webhosting - server pripojený k internetu, na ktorom je uložená a prevádzkovaná webová stránka (zdrojové kódy web stránky, databázy, e-maily, obrázky, video a ďalšie súbory). Pre prevádzku väčšiny firemných aj nefiremných webových stránok nie potrebná kúpa vlastného servera, ale postačí si prenajať jeho časť od špecializovaných spoločností. Cena za ročný prenájom web priestoru začína od cca. 20 Eur.

3. Webová stránka - softvér, uložený na webhostingu. Web stránku je možné si zakúpiť, prenajať alebo aj získať bezplatne v prípade využitia dostupných online platforiem pre vytváranie jednoduchších webových stránok vo vlastnej réžii. Upravovať obsah web stránky je možné aj bez znalosti programovacích jazykov a to prostredníctvom tzv. user friendly online redakčných systémov, ktoré sa v angl. jazyku označujú skratkou CMS. Cena za tvorbu web stránky sa odvíja od jej finálneho prevedenia, resp. od implementovaných funkcií.

Tobias11.08.2018 18:54
_
Podnikatelia majú k dispozícii aj možnosť využiť služby firiem, ktoré zabezpečia všetko, čo je potrebné pre prevádzkovanie web stránky, vrátane vytvorenia samotnej webovej prezentácie. V prípade použitia jedného z už predvytvorených dizajnov, môže byť jednoduchšia webová stránka pripravená aj do 24 hodín. Outsourcing služieb spojených s prevádzkovaním web stránky môže byť vo všeobecnosti nákladnejší, ako keby si podnikateľ obstaral webhosting a doménu vo vlastnej réžii.

Ema23.12.2018 13:56
_
Zdieľať
Súvisiace témy
Ako dlho trvá registrácia firmy na daňovom úrade pre DPH ?
Do kedy je potrebné zaplatiť daň z príjmu ?
Založenie s.r.o. bez minimálneho vkladu 5000 Eur na účet
Kúpa ready made s.r.o. alebo založenie s.r.o. - platca DPH
Do kedy je potrebné zaplatiť DPH ?
2019 Diskusia o podnikaní|

Čo je potrebné pre založenie/vytvorenie web stránky ?

|Podmienky používania|Kontakt
Používaním tohto webu súhlasíte s používaním cookies pre poskytovanie a zlepšovanie služieb, analýzu a prispôsobenie reklám.OK