podnikanie BizFórum
Prihlásenie|Registrácia
Domov / Podnikanie
Platba v hotovosti - limit
pridať
_
Ahojte,
vedel by mi niekto prosím uviesť aký je v súčasnosti limit pre prijímanie platieb v hotovosti pri obchodnom styku podnikateľ a nepodnikateľ ? Ďakujem.


Tina15.04.2014 10:20
_
Ahoj,
limity pre príjem platieb v hotovostnej forme stanovuje 394/2012 Z. z. zákon o obmedzení platieb v hotovosti. V prípade obchodného styku podnikateľ a nepodnikateľ, sa podľa § 4, ods. 1 "zakazuje platba v hotovosti, ktorej hodnota prevyšuje 5 000 Eur".

Adrián L.27.05.2014 13:11
_
Zdieľať
Súvisiace témy
SEPA platba do zahraničia - Aké sú poplatky ? Je zadarmo ?
Platba prijatými stravnými lístkami - podnikateľ
Povinnosť platiť preddavky na daň z príjmov - limit
Ako dlho trvá rýchly prevod peňazí - zrýchlená platba
Platba kartou v internetovom obchode - platobná brána
2022 Diskusia o podnikaní|

Platba v hotovosti - limit

|Podmienky používania|Kontakt
diskusné fórum o podnikaníBizFórum
Vážime si vaše súkromie
Pre poskytovanie a zlepšovanie služieb, analýzu návštevnosti a prispôsobenie reklám využívame súbory cookies. Svoj súhlas na využívanie cookies pre uvedené účely udelíte kliknutím na "Súhlasím". Nastavenia využívania cookies môžete kedykoľvek zmeniť.