podnikanie BizFórum
Prihlásenie|Registrácia
Domov / Propagácia
SEO - ako optimalizovať web stránku pre vyhľadávače
pridať
_
Ahojte,

vedel by mi prosím niekto popísať proces SEO, resp. ako sa optimalizuje webová stránka pre internetové vyhľadávače. Ďakujem.

Rea 2617.04.2014 11:59
_
_
Ahoj,

pozíciu web stránky vo výsledkoch vyhľadávania v internetových vyhľadávačoch, t.j. v tzv. SERP - search engine result page, ovplyvňujú onPage a offPage optimalizačné faktory. Medzi onPage faktory partia činnosti, ktoré je možné realizovať priamo na web stránke, úpravou jej obsahu. OffPage faktory sú zaŕňajú ostatné činnosti, ktoré sa realizujú mimo web stránky.

Podstatným a veľmi dôležitým krokom v rámci onPage SEO je formulácia efektívneho meta nadpisu a popisu každej web stránky, ktorá tvorí webovú prezentáciu. Meta nadpis a popis do značnej miery ovplyvňujú pozíciu web stránky v SERP. Mali by mal byť tvorené slovami, ktoré opisujú konkrétne tovary alebo služby, príp. obsah danej web stránky. Nadpis a popis by nemal byť príliž krátky ani dlhý, nakoľko nedodržanie ich odporúčaného rozsahu vplýva negatívne na pozíciu web stránky v SERP.

Pri offPage SEO je hlavnou činnosťou vytváranie/získavanie nových spätných odkazov, smerujúcich na www adresu web stránky, pre ktorú sa vykonáva optimalizácia. Spätné odkazy, umiestnené na weboch s vyššou autoritou majú väčší vplyv na pozíciu web stránky v SERP. Autorita webovej prezentácie je do určitej miery daná úrovňou jej optimalizácie pre vyhľadávače. Ukazovateľom približnej autority webu je napr. hodnota pagerank alebo hodnotenia všeobecne zameraných seo nástojov.

Uvedené činnosti je možné považovať za základné procesy v SEO, prostredníctvom ktorých dochádza k zlepšeniu pozície web stránky v SERP pre relevantné kľúčové slová.
Tobias12.07.2014 16:27
_
Zdieľať
Súvisiace témy
Ako si môže živnostník uplatniť paušálne výdavky ?
Ako dlho trvá registrácia firmy na daňovom úrade pre DPH ?
Ako nastaviť kľúčové slová v PPC kampani Google Ads ?
Aký význam má SSL certifikát - ako získať certifikát zadarmo ?
Ako prihlásiť zamestnanca do zdravotnej a sociálnej poisťovne ?
2019 Diskusia o podnikaní|

SEO - ako optimalizovať web stránku pre vyhľadávače

|Podmienky používania|Kontakt
Používaním tohto webu súhlasíte s používaním cookies pre poskytovanie a zlepšovanie služieb, analýzu a prispôsobenie reklám.OK