podnikanie BizFórum
Prihlásenie|Registrácia
Domov / Internetové podnikanie
Miestne obchody a služby
Webhosting pre internetový obchod - eshop
pridať
_
Ahojte,
vedel by mi prosím niekto poradiť aké parametre by mal mať webhosting, na ktorom bude prevádzkovaný internetový obchod, resp. podľa čoho spoznám, že konkrétny webhosting je alebo nieje vhodný pre eshop ?


Rea 2612.04.2013 21:01
_
_
Ahoj, požadované parametre na webhosting, ktorý by mal byť využívaný za účelom prevádzkovania internetového obchodu sú závislé od predpokladanej návštevnosti konkrétneho eshopu. Pokiaľ je odhadovaná návštevnosť internetového obchodu cca. do 500 návštevníkov denne, myslím že úplne stačí si zakúpiť základný webhostingový balík, niektorého z kvalitnejších poskytovateľov webhostingových slžieb v SR.

V súvislosti s parametrami sa odporúča prihliadať na konektivitu (rýchlosť pripojenia) a samozrejmosťou by mal byť neobmedzený tzv. traffic (objem prenesených dát, resp. celkový počet zobrazených web stránok). Pri voľbe veľkosti web priestoru, resp. počtu MB webhostingu by sa malo počítať s určitou rezervou, teda s MB navyše. Samotnú veľkosť web priestoru umožňuje väčšina poskytovateľov webhostingových služieb dodatočne navýšiť podľa potreby.

Ak by mal eshop dosahovať vyššiu návštevnosť, v takom prípade sa odporúča využívanie služieb ako virtuálny server alebo tzv. serverhousing, čo je zriadenie samostatného serveru, vyhradeného pre požadovaný web. V rámci zistenia ideálnych parametrov uvedených služieb je potrebné sa obrátiť na konkrétneho prevádzkovateľa.
Damián19.04.2013 09:47
_
Zdieľať
Súvisiace témy
Čo je potrebné pre založenie/vytvorenie web stránky ?
Internetový obchod - povinnosti, podmienky predaja
Reklama na internete zadarmo - pre firmu
Úver pre podnikanie - firmu ako fyzická osoba ?
Daňová licencia pre s.r.o. - výška, výpočet
2019 Diskusia o podnikaní|

Webhosting pre internetový obchod - eshop

|Podmienky používania|Kontakt